prof. Ignacio Moncada w Szpitalu „Biziela”

W ostatnim czasie mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Klinice profesora Ignacio Moncada Iribarren, Kierownika Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego La Zarzuela.

Jego wizyta miała charakter spotkania naukowo-szkoleniowego, podczas którego profesor Moncada osobiście przeprowadził dwa pokazowe zabiegi robotowe w asyście robota da Vinci: cystoprostatektomię radykalną z nadpęcherzowym odprowadzeniem moczu techniką intrakorporalną oraz operację organooszczędzającą usunięcia guza nerki.

Dzięki współpracy z Kliniką Urologii w Madrycie lekarze naszego zepołu mieli możliwość przeszkolenia oraz pozyskania wiedzy koniecznej do wykonywania tego rodzaju zabiegów z zakresu chirurgii robotycznej. Jest to kolejny krok w rozwoju Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Prof. Moncada należy do grona najbardziej doświadczonych autorytetów urologicznych m. in. w dziedzinie robotyki. Jest osobą znaną i szeroko poważaną na arenie międzynarodowej. Autor licznych publikacji, zdobywca wielu nagród, członek zarządu ESGURS, EMA, ESHA, ESU, AESS, członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU) i Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego (AUA). Należy do liderów nie tylko w dziedzinie urologii robotycznej, ale także rekonstrukcyjnej i seksualnej w Hiszpanii oraz Europie. Ostatnio został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w zakresie urologii seksualnej na świecie – ESSM Career Award 2024.

Zapraszamy do krótkiej video oraz fotorelacji z tego wydarzenia.

https://bydgoszcz.tvp.pl/75567261/lekarze-z-biziela-rozpoczeli-szkolenia