Urology Boot Camp Poland 2023 – Druga edycja

Po niewątpliwym sukcesie organizacyjnym oraz pozytywnym odbiorze ze stron uczestników, tutorów oraz Europejskiej Szkoły Urologii pierwszej edycji Urology Boot Camp, pragniemy zaprosić rezydentów 1-2 roku urologii na kolejną edycję tego wydarzenia, która podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się w Bydgoszczy 20.10.2023r.

Z uwagi na duże zainteresowanie uczestnictwem w roku ubiegłym, podczas obecnej edycji zwiększamy ilość miejsc, tutorów, stanowisk z 12 do 16.

Chcielibyśmy podkreślić, że uczestnictwo w kursie jest darmowe.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy przesłać zgłoszenie zawierające:

· Imię Nazwisko

· Rok specjalizacji

· Ośrodek w którym odbywana jest rezydentura

· Numer telefonu

Na adres email: urologia@biziel.pl w tytule maila proszę wpisać „Zgłoszenie na Boot Camp”

Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w zapisach mają rezydenci pierwszego roku.

Urology Boot Camp to jednodniowy obóz szkoleniowy, którego ideą jest praktyczne nauczanie podstawowych zabiegów urologicznych. Kurs dedykowany jest dla rezydentów pierwszych lat specjalizacji. Istotnym założeniem szkolenia jest praca z tutorem w konwencji „one by one”. Jeden tutor dedykowany dla jednego kursanta. Liczba uczestników ograniczona do 16kursantów jednocześnie przekłada się na obecność 16 tutorów i 16 stanowisk z 16 trenażerami. Każde stanowisko przygotowane jest do nauki jednego rodzaju zabiegu np.: operacji stulejki, cystoskopii, TURBT, TURP, URS, RIRS, laparoskopii itp. Każdy tutor jest przypisany do jednego stanowiska, każdy uczestnik kursu zalicza wszystkie stanowiska, wykonując samodzielne pod okiem tutora wszystkie przygotowane zabiegi

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat EAU potwierdzający zaliczenie podstawowego praktycznego kursu z urologii.

Zapraszamy serdecznie

Marcin Jarzemski oraz Bartosz Brzoszczyk